Popularne programy do tworzenia fotoksiążek

Komputery są już nieodłącznie związane z życiem człowieka. Niesie to za sobą wiele ułatwień, gdyż poszerza możliwości i ułatwia rozwiązywanie wielu problemów. Z wykorzystaniem Internetu nie wychodząc z domu możemy mieć pod kontrolą wiele spraw, a także dokonywać zamówień i zakupów, nawet w odległych częściach kraju czy świata. Z tej możliwości korzystają między innymi zakłady fotograficzne, które oferują nam wytworzenie fotoksiążek na podstawie przesłanego przez sieć pliku, zawierającego projekt zamówienia. Do stworzenia takiego projektu potrzebne są jednak programy komputerowe, które umożliwią najlepsze i najwygodniejsze opracowanie naszego pomysłu. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze z tych programów.

jak-samemu-tworzyc-fotoksiazke

Podstawową cechą dobrego programu do projektowania fotogadżetów jest intuicyjność. Tworzenie i edycja projektu musi być łatwa i nieskomplikowana, by każdy mógł bez trudu się tego podjąć. Niemniej jednak, program powinien oferować także duże możliwości edycji i dopasowywania zdjęć, bogatą bazę ciekawych tematów, dodatków, elementów dekoracyjnych i ramek. Warto zwrócić uwagę na inteligentny tryb automatyczny, by skrócić proces projektowania, jednocześnie nie tracąc efektownego wyglądu stron. Istotną cechą jest również cena – najlepiej, by program był darmowy, gdyż zamawianie fotoupominków nie odbywa się zbyt często, więc zakup drogiej aplikacji byłby po prostu nieopłacalny.

Wiadomo także, że są zarówno użytkownicy początkujący, jak i zaawansowani – oprogramowanie musi więc sprostać w oczywisty sposób różnym oczekiwaniom każdego z nich. Aby właściwie dopasować się do użytkownika, oferowane są aplikacje o różnym stopniu trudności – łatwiejszy w obsłudze Dg Foto Xpress, oraz bardziej zaawansowane Dg Foto Krafter oraz Event Album Maker.

Dg Foto Xpress – Jest to stosunkowo prosty i nieskomplikowany program, z ciekawą opcją w pełni automatycznego tworzenia stron fotoksiążki. Zawiera gotowe, podzielone na kategorie tematy, wzbogacone o liczne elementy dekoracyjne, a także inteligentne wstawianie zdjęć do projektu, bez konieczności ich przycinania. Poza tworzeniem i edycją fotoksiążek znajdziemy w nim funkcje zamawiania zdjęć i powiększeń, a także innych fotogadżetów. Wysyłanie zamówień również jest uproszczone, klient otrzymuje także potwierdzenie zwrotne. Program jest darmowy, z możliwością automatycznych aktualizacji.

Dg Foto Krafter – Bardziej zaawansowany, stworzony dla profesjonalnych fotografów program, oferujący bogatsze możliwości personalizacji projektu. Dzięki temu, stworzona w nim fotoksiążka będzie niepowtarzalna. Aplikacja zawiera 250 szablonów, które można dowolnie modyfikować, a także zbiór elementów dekoracyjnych oraz wiele narzędzi do edycji zdjęć. Tu także wysyłanie projektów jest proste i zawiera opcję automatycznego potwierdzenia. Program jest również bezpłatny i automatycznie się aktualizuje. Dostępny w wersji na komputery z systemem Windows i Macintosh.

Event Album Maker – kolejna bezpłatna, zaawansowana aplikacja, w którym każda strona jest zapisywana w formacie PSD.Dzięki temu, za pomocą jednego kliknięcia może być otwarta w programie Adobe Photoshop, oferującym niemal nieograniczone możliwości edycji graficznej. Nie jest to jednak konieczne, gdyż Event Album Maker jest samodzielnym edytorem profesjonalnych projektów fotoksiążek, zawierającym wiele szablonów i narzędzi do edycji, a także mającym możliwość dodawania własnych ornamentów i tematów.

Ten ostatni program można pobrać ze strony http://www.efotoksiazka.pl/programy

Updated: 19 sierpnia 2014 — 14:29
Nowoczesna Fotografia - cs-skarland.pl © 2014 Frontier Theme