Nauka fotografii

Zaczynając swoją przygodę z fotografią, ważne jest, abyście wiedzieli, od jakich rzeczy należy zacząć naukę robienia dobrych zdjęć. Poniżej znajdują się trzy najważniejsze punkty, które powinny być pierwszymi etapami zgłębiania wiedzy fotograficznej.

man-fishing[1]

Krok pierwszy

Chcąc rozwijać się i zdobywać coraz to nowe umiejętności, musisz inwestować w siebie samego. Na inwestycje w sprzęt przyjdzie czas. Staraj się poszerzać swoją wiedzę poprzez zakup fachowej literatury, czasopism. Poświęć czas na zapoznanie się z pracami najbardziej cenionych fotografów. Jeśli chcesz dążyć do perfekcji, musisz wykazać się sporą determinacją i zapałem. Nic nie przyjdzie samo i nie pojawi się natychmiast. Twoja wiedza i umiejętności będą się poszerzały stopniowo, proporcjonalnie do ilości pracy włożonej w rozwój.

Krok drugi

Zapoznaj się koniecznie z instrukcją obsługi twojego aparatu. Choć może to zabrzmieć nieco banalnie, to niestety, jak się okazuje, jest ogromnym problemem użytkowników sprzętu fotograficznego. Aby sprawnie i efektywnie wykorzystywać posiadany aparat, musisz dobrze poznać jego możliwości oraz funkcje. Bez tego nawet najlepszy dostępny na rynku sprzęt nie da ci szans na wykonanie doskonałego zdjęcia.

Koniecznie musisz znać funkcje i układ każdego przełącznika znajdującego się na twoim aparacie. Tylko w ten sposób zyskasz możliwość sprawnego ustawienia wszystkich parametrów oraz możliwości funkcji, jakie zostały dostarczone przez producenta razem z jego aparatem.

To, co musisz umieć na pamięć, nawet gdy zostaniesz obudzony w środku nocy to :

Ustawić tryb w robienia zdjęć.

Ustawić odpowiednią wartość parametru czułości ISO.

Dokonać pomiaru światła

Ustawić prawidłowo balans bieli

Sprawność w tych czynnościach pozwoli ustawić aparat odpowiednio do warunków w bardzo krótkim czasie i wykonać zdjęcia wówczas, gdy przydarzy się ku temu doskonała okazja.

Krok trzeci

Używaj wiedzy i umiejętności, które już zdobyłeś i które starasz się opanować.

Wiedza teoretyczna, jaką zdobywamy w czasie czytania książek i literatury, nie jest w stanie wykonać za nas zdjęcia. Aby je wykonać w taki sposób, jak zaplanowaliśmy, musimy posiadać umiejętności praktyczne, a te gromadzimy poprzez bezpośrednią pracę z aparatem.

Updated: 8 maja 2014 — 19:49
Nowoczesna Fotografia - cs-skarland.pl © 2014 Frontier Theme