Biżuteria a zdjęcie

Czy zastanawialiście się kiedyś Państwo, jaki wpływ może mieć biżuteria, którą macie na sobie w trakcie zdjęcia, na to, w jaki sposób będzie prezentowała się fotografia?

Oprócz fotografii, jakie wykonujemy w czasie wakacji czy innych prywatnych wydarzeń, czasami musimy też wykonać zdjęcie, które będzie wykorzystane w dokumentach. Innym ważnym zdjęciem, które może mieć wpływ na nasze życie, jest to, które wykonamy w celu wykorzystania w CV. Do wykonania takiego zdjęcia warto się odpowiednio przygotować.

Nasz wygląd jest kształtowany przez makijaż, fryzurę oraz strój. Dobierając to wszystko, nie powinniśmy podążać za obecnie obowiązującą modą. Pamiętać należy, że za kilka lat, gdy nadal będzie nam towarzyszyło zdjęcie, które właśnie wykonujemy, trendy mody ulegną zmianie. Zaleca się unikanie krzykliwych makijaży oraz elementów odzieży. Podobnie ma się sprawa do fryzury, którą będziemy mieli w czasie wykonywania zdjęcia. Przygotowując się do wykonania fotografii, powinniśmy kierować się subtelnością, oraz szczególnym wyczuciem w celu dopasowania naszego wizerunku do naturalnych cech naszego ciała. Nasz wygląd oraz ozdoby, które wykorzystamy, mogą, a nawet powinny w jakimś stopniu oddawać też nasze cechy charakteru, czy jeśli mowa o fotografiach, jakie mamy zamiar dołączyć do CV, podkreślać nasze cechy przydatne w wykonywaniu określonego zawodu.

Jeśli chodzi o biżuterię, zdecydowanie należy unikać nadużyć. To nie ona ma być pierwszoplanowa na wykonanych zdjęciach. Jest ona jedynie dodatkiem, ozdobą. Niestety wiele osób zapomina się, wykonując zdjęcia sugerujące, jakoby ich rolą było udawanie manekina wystawowego ze sklepu jubilerskiego. Nie ma tu znaczenia czy będą to produkty dostępne u każdego złotnika, czy będą pochodzić z kolekcji najznakomitszych projektantów. Pamiętajmy, że manekin w obu przypadkach będzie postrzegany identycznie.

Updated: 9 czerwca 2014 — 15:10
Nowoczesna Fotografia - cs-skarland.pl © 2014 Frontier Theme