Aparat na początek

W dzisiejszych czasach nie istnieje dylemat wyboru pomiędzy aparatem cyfrowym oraz tradycyjnym, wykorzystującym kliszę. Aparaty te, co prawda są dostępne, jednak wykorzystywane są jedynie przez profesjonalistów do określonych zdjęć oraz przez miłośników tej już odchodzącej w niepamięć technologii.

5

Dzisiaj każdy początkujący, jak i zaawansowany miłośnik fotografii korzysta z aparatów cyfrowych. To właśnie te urządzenia zdominowały rynek, zarówno profesjonalny, jak i ten przeznaczony dla początkujących oraz amatorów.

Decydując się na rozpoczęcie przygody z fotografią, musimy podjąć decyzję dotyczącą wyboru sprzętu, który pozwoli nam na zdobywanie nowych i utrwalanie posiadanych już umiejętności.

Aby dokonać właściwego wyboru, musimy odpowiedzieć sobie na dwa pytania.

Jak będziemy wykorzystywali swój aparat i w jakich okolicznościach? Oraz jaką sumę pieniędzy jesteśmy w stanie przeznaczyć na ten cel.

Znając nasze możliwości i oczekiwania, możemy przystąpić do poszukiwania sprzętu, który będzie dla nas optymalnym rozwiązaniem. Zazwyczaj wybieramy pomiędzy aparatami kompaktowymi a lustrzankami. Oba te rozwiązania mają swoje zalety i wady. Decydując się na zakup aparatu kompaktowego, nie mamy problemów z kolejnymi wydatkami, jakie pociąga za sobą zakup odpowiedniego obiektywu oraz wielu innych akcesoriów. Najważniejszymi cechami takich aparatów jest wielkość matrycy światłoczułej oraz wartość ogniskowa. Wiele z aparatów kompaktowych zapewnia uproszczone ustawienia, co zwłaszcza w pierwszej fazie nauki będzie dużym ułatwieniem.

Zakup lustrzanki to znaczny wydatek, którego efekty będziemy w stanie wykorzystać dopiero po dłuższym czasie trwania przygody z fotografią. Jeśli więc nasz aparat ma być przeznaczony do nauki i doskonalenia umiejętności, zakup drogiego sprzętu już na samym początku może być pozbawiony sensu.

Updated: 8 maja 2014 — 19:45
Nowoczesna Fotografia - cs-skarland.pl © 2014 Frontier Theme